מהו ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני הינה הלוואה שמטרתה לסייע ללקוח לרכישת רכב חדש בתנאי מימון ופירעון נוחים ושווים לכל כיס, כאשר הרכב הינו בבעלות רנטה השכרת רכב עד להחזרת יתרת ההלוואה. רנטה מציעה את שיטת הליסינג המימוני לחברות, עסקים ופרטיים הנזקקים להלוואה לרכישת רכב ללא הכבדה על חשבון האובליגו של החברה/העסק/ האדם הפרטי.

הלקוח למעשה מקבל הלוואה למשך 36 חודשים לצורך רכישת רכב חדש. הלקוח משלם לרנטה מקדמה לפי יכולתו ואת היתרה בתשלום חודשי קבוע ל 36 חודשים. בסוף תקופת ההלוואה יש ללקוח 2 אפשרויות:

 1. קניית הרכב במחיר ידוע מראש ביום סגירת העסקה.
 2. מכירת הרכב לרנטה במחיר מחירון (כפוף לבדיקה, בהפחתות לפי מחירון ובתנאי שממשיכים לעסקת ליסינג נוספת). ממחיר הרכב יופחת סכום החוב לרנטה והיתרה תשמש כמקדמה לרכב החדש.

מה כולל התשלום על ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני, אשר לא פעם מכונה גם "ליסינג פרטי", מהווה פתרון מימון פופולרי במיוחד בישראל, אם כי פתרון זה מגיע אלינו במקור מארה"ב, שם הוא אפילו פופולארי יותר. פתרון זה משמש עבור רכישת רכב חדש, כאשר בעסקת ליסינג מימוני, חברת רנטה רוכשת את הרכב עבורכם וחוכרת לכם אותו לתקופה קצובה (בדרך כלל 3 שנים). במהלך תקופת הליסינג אתם משלמים לחברת רנטה תשלום חודשי קבוע, הכולל את:

 • ההחזר על עלות הרכב: סכום זה נקבע בהתאם למחיר הרכב, אך גם בהתאם לאותה המקדמה אשר שילמתם וכן בהתאם לתקופת הליסינג.
 • ריבית: חברת רנטה, בדומה לכל חברות הליסינג, גובה ריבית על סכום המימון שהיא מספקת לכם. לצורך העניין, תקופה ארוכה יותר של החזרים בד"כ תהיה מלווה בריבית יותר גבוהה. מנגד, תקופת החזרים קצרה ומקדמה גבוהה יובילו לריבית נמוכה יותר.

יש לציין, כל פוליסת ליסינג מימוני עשויה לכלול תנאים שונים וכן עלויות שונות, כמו למשל עלויות ביטוח, טיפולים, רישוי וכדומה. לצורך העניין, חלק מחוכרי הרכבים מעוניינים בחבילות נרחבות הכוללות אחזקת רכב ליסינג. במקרים אלו, הלקוח משלם על תוספת הכוללת אחזקה כוללת של הרכב, ביצוע טיפולים תקופתיים עבור הלקוח, טסט שנתי, תיקונים לא צפויים ועוד.

אפשרויות בסוף תקופת הליסינג המימוני

לאחר שתקופת הליסינג המימוני תמה, יש לכם מספר אפשרויות אשר עומדות בפניכם. אחת האופציות היא לרכוש את הרכב, כאשר במקרים אלה ניתן לרכוש את הרכב מחברת רנטה במחיר ספציפי שנקבע מראש. זאת, בצמוד לאי-אלו קיזוזים במחיר אשר מתבצעים, כמו למשל קיזוז מחיר בעקבות תיקונים שיש לבצע ברכב, עקב תאונות שהרכב היה מעורב בהן ועוד.

כמו כן, קיימת גם האפשרות להחזיר את הרכב לחברת רנטה ולחכור רכב חדש, או לחילופין, להמשיך את עסקת הליסינג עם רכב אחר. בין אם אתם בוחרים באפשרות הזאת או האחרת, יש לשים לב לכמה דגשים חשובים. למשל, ליסינג מימוני, כאשר הוא נגמר, משאיר אתכם למעשה עם רכב שהוא אינו בבעלותכם, אלא בבעלות רנטה, קרי חברת הליסינג. על מנת להעביר בעלות, יהיה עליכם לבחור באפשרות של רכישת הרכב בתום תקופת הליסינג. 

מהם היתרונות והחסרונות של ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני טומן בחובו יותר יתרונות מאשר חסרונות, בעוד כי החיסרון העיקרי בשיטה זו הוא הנושא של הבעלות על הרכב. כל עוד אתם חוכרים את הרכב, כלומר נמצאים בתקופת תשלומי הליסינג, הרכב עדיין אינו בבעלותכם. זאת, בצמוד ליתרונות הבאים:

יתרון

הסבר

תשלום חודשי קבוע

תשלום חודשי ידוע מראש על הרכב, מאפשר לכם לתכנן את התקציב שלכם בצורה יעילה יותר.

 

הון עצמי נמוך

גם אם אין לכם אפשרות לגייס מקדמה כספית גדולה, עדיין ניתן לרכוש רכב חדש בלי להצטרך להשקיע את אותו הון עצמי אשר מצריכה רכישת רכב חדש.

הטבות מס

בין אם אתם פרילנסרים, עצמאים או עוסקים בעיסוק אשר מזכה אתכם בקיזוזי מיסים, כדאי לדעת כי ניתן לקבל הטבות מס על תשלומי הליסינג.

אחריות

חברת רנטה נושאת באחריות על תיקונים ותחזוקה שוטפת של הרכב (במסלולים מסוימים), ככה שהחיסכון בעלויות הוא משמעותי וכן החיסכון בזמן הנדרש עבור טיפול ברכב.

 

מעבר ליתרונות לעיל, ומעבר לחיסרון של אי-בעלות על הרכב, ראוי לציין אם את החסרונות הבאים של ליסינג מימוני:

 • תשלום ריבית: אתם משלמים ריבית על סכום המימון, והריבית באופן טבעי גבוהה יותר כאשר המקדמה נמוכה, או לחילופין, כאשר משך תקופת ההחזרים ארוך. בתוך כך, דבר זה מעלה את העלות הכוללת של הרכב.
 • מגבלות קילומטראז': בחלק לא קטן מסלולי הליסינג יש הגבלה על מספר הקילומטרים שתוכלו לנסוע מדי שנה, ככה שחשוב לתאם ציפיות מראש לפני שחותמים על פוליסת חכירה.

האם ליסינג מימוני מתאים לכם?

אם אתם שואלים האם ליסינג מימוני מתאים לכם, ובכן, התשובה תלויה בצרכים ובמצבכם הכלכלי. לפני שאתם מחליטים, חשוב לבחון את היתרונות והחסרונות של ליסינג מימוני ולהשוות אותו לאפשרויות מימון אחרות, כמו הלוואה בנקאית. יש לציין כי ברוב המקרים, אתם תגלו ששיטות ליסינג מימוני משתלמות יותר מהלוואות בנקאיות.

עם זאת, יש לקחת בחשבון כי הריביות אכן משתנות בין החברות השונות. לכן, לציין כי "באופן גורף" ליסינג מימוני יהיה יותר משתלם זו הטעיה. זו הסיבה לכך שכל כך חשוב לבחור בקפידה את חברת הליסינג שממנה תחכרו או אפילו תרכשו בסופו של דבר את הרכב. בחברת רנטה, אנו מאמינים כי כל לקוח ולקוחה מחזיקים בסט שונה של צרכים ייחודיים, ככה שאנו מתאימים את פוליסות הליסינג בהתאמה אישית לכל לקוח\ה.

3 טיפים: צ'ק ליסט לבחירת חברת ליסינג מימוני

לאחר שהבנו מה הוא ליסינג מימוני, הבנו גם עד כמה חשוב לבחור את חברת הליסינג הנכונה שתעמוד לצידכם לתקופה של כ-36 חודשים ומעלה. בתוך כך, מתוך ניסיון רב השנים של חברת רנטה בשוק הליסינג התפעולי והמימוני גם יחד, נוכל לרכז עבורכם 3 טיפים עיקריים לבחירת חברת ליסינג מימוני:

1. הגדרת צרכים:

 • סוג הרכב - בהתאם לתקציבכם, שקלו אם מתאים לכם רכב פרטי, מסחרי, חשמלי או יוקרתי וכו'.
 • דגם הרכב - כדאי לקחת בחשבון את רמת האבזור, סוג ונפח המנוע, צריכת דלק וכו'.
 • קילומטראז' חודשי - חשוב להתאים את הליסינג לצרכים האמיתיים שלכם ברמה השנתית.
 • תקציב - כמובן שיש לקחת בחשבון את גובה המקדמה, התשלום החודשי וגובה הריבית.

2. תנאי העסקה:

 • חוזה הליסינג - תנו תשומת לב מיוחדת לאותיות הקטנות, הגבלות והחרגות למיניהן.
 • בדיקת כל העלויות - תמיד בררו מראש לגבי גובה ריבית, עמלות, ביטוח, תחזוקה, קנסות וכו'.

3. שירות לקוחות:

 • רמת השירות - בדקו את רמת התמיכה של החברה, את הזמינות, המקצועיות והאדיבות וכו'.
 • שירות 7\24 - חלק מהחברות מציעות שירות לקוחות 7\24 למקרים שונים, מה שעשוי להיכלל במסלולי ליסינג מורחבים.

בסיכומו של דבר, בחירת בחרת ליסינג מימוני חשובה במיוחד, ולא בכדי. בין אם אתם בוחרים לחכור רכב דרך חברת רנטה או דרך חברות ליסינג אחרות, זכרו כי אתם תהיו מחויבים להחזרים חודשיים במשך תקופה לא מבוטלת במסגרת של חוזה. לכן, חשוב לבחור את החברה הנכונה שתעמוד לצידכם בכל מקרה של סוגייה או תקלה כזאת או אחרת.

אם אינכם בטוחים מהו מסלול הליסינג המתאים לכם, או שמא אתם רוצים להתייעץ, חברת רנטה מציעה ייעוץ ללא התחייבות עם אנשי מקצוע מנוסים. צרו עמנו קשר כעת, ואחד מנציגינו יספק לכם את הסיוע הנדרש לכם.

למה כדאי לקחת אותנו?

זמינות

המחיר הזול ביותר

השירות האדיב

התאמה מלאה

לקבלת הצעה

תודה! פנייתך נקלטה במערכת ותיענה בהקדם.
Error: